“Jesień z uśmiechem”. Koncert zespołów Rubiny i Gryfy
Najstarsze w Polsce zespoły gitarowe zagrają na jednym koncercie w Browarze B. 27 września 2019 r. o godz. 18.00.
Będzie to szczególny występ powstałego w październiku 1963 roku włocławskiego gitarowego zespołu Rubiny, pasjonatów muzyki gitarowej. Założycielami Rubinów byli: Krzysztof Czarniecki, Krzysztof Puzio, Jerzy Górski i Czesław Obielecki.
Zespół Gryfy powstał w Toruniu w 1964 roku w składzie: Roman Krawczyk – perkusja (kierownik zespołu), Leszek Sochan – gitara basowa, Zbigniew Polakowski – gitara solowa, Andrzej Chojnacki – gitara rytmiczna i Piotr Nagiel – wokalista.
Gościem specjalnym koncertu będzie Adam Pawlikowski, muzyk, kompozytor i aranżer, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Gdańsku, współzałożyciel legendarnego zespołu BW 69. Współpracował m.in. z Bogusławem Mecem, Grażyną Łobaszewską, Kaliną Jędrusik, Ewą Bem i Andrzejem Zauchą.
Poezja i spiżarnia babuni w „Śródmieście Cafe”
27 września 2019 roku w kawiarni obywatelskiej “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 odbędzie się jazzowe spotkanie z poezją grupy literackiej w Zakamarkach Duszy – niezwykły głos Mai Kaczyńskiej i trąbka Kacpra Kłosa. Początek o godz. 17:00.
28 września kawiarnia obywatelska “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 zaprasza do “Spiżarni babuni”, czyli na spotkanie z jesiennymi przetworami. Początek o godz. 11:00.
Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Włocławskiego
28 września 2019 roku o godz. 10.00 w Marinie Zarzeczewo nastąpi otwarcie dwudniowych regat żeglarskich „Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego – ZARZECZEWO 2019 – memoriał Benedykta Michewicza”.
Zawody rozegrane zostaną klasach: T-1, T-2, T-3 i OPEN. W tej ostatniej znów zobaczymy jachty dwukadłubowe (katamarany) które osiągają bardzo duże prędkości, co nie zawsze przekłada się na najlepszy wynik końcowy w zawodach.
To już 42. edycja tych wieńczących sezon regatowy zmagań czołówki polskich żeglarzy i jednocześnie 11. edycja Memoriału dedykowanego zmarłemu tragicznie w 2008 roku Prezesowi ANWIL S.A.
Sponsorem Głównym regat jest firma ANWIL S.A. a Sponsorem Samorządowym Miasto Włocławek. Organizatorem zawodów jest YACHT CLUB ANWIL Stowarzyszenie.
Turniejowa sobota z planszówkami
28 września 2019 roku w Klubie Taktyk w Centrum Kultury Browar B. nastąpi start rozgrywek w planszówki: Wizard – godz. 13.00, Sabotażysta – godz. 16.00.
W dwóch sobotnich turniejach można powalczyć również o awans do mistrzostw Polski. Obie gry należą do cyklu World Championship.
Wstęp na rozgrywki jest wolny.
Teatr Piasku Tetiany Galitsyny
28 września 2019 r. o godz. 16.30 w Browarze B. rozpocznie się spektakl opowiedziany piaskiem, wodą i światłem.
Zwyciężczyni programu “Mam Talent”, Tetiana Galitsyna, wraz z Gwiazdą “Mam Talent” VLODYR-em, najszybszym malarzem na świecie oraz grupą artystów, przygotowywała unikalne widowisko – historię Małego Księcia wg. Antoine de Saint-Exupéry’ego, malowaną na żywo piaskiem, światłem i na wodzie, połączoną z grą aktorów, świateł i cieni oraz techniką szybkiego malowania.
Dopełnieniem ponadgodzinnego show jest niezwykła oprawa muzyczna.
Jesienny Turniej Łuczniczy
29 września 2019 r. o godz. 11.00 na osi Brackiej zlokalizowanej na Strzelnicy PZŁ Rybnica – Ostrowy rozpocznie się II Jesienny Turniej Łuczniczy. Zawody rozgrywane będą w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 14 i powyżej.
Organizatorem zawodów jest Włocławskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie, przy wsparciu finansowym miasta Włocławka.
Podsumowanie projektu “Zakamarki historii”
Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne “Teatr Nasz” prowadzi projekt “Zakamarki historii”, który ma na celu przybliżenie lokalnej historii.
„Zakamarki historii” realizowane są w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 r. Założeniem projektu 1.2.6.6. jest organizacja plenerowych wystaw opisujących ważne wydarzenia i osoby związane z Włocławkiem, a w szczególności z obszarem rewitalizacji.
Podsumowanie projektu odbędzie się 29 września 2019 roku o godz. 16.00. Miejsce: “Herbatka w salonie” przed kawiarnią obywatelską przy ul. 3 Maja 9.
Już w niedzielę Rajd Włocławski
Automobilklub Włocławski po raz 16. zaprasza na Rajd Włocławski, będący również IV Rundą Mistrzostwa Okręgu Bydgoskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem.
Impreza odbędzie się 29 września 2019 roku, a bazą rajdu będzie Pałac Bursztynowy. Tam zostanie zlokalizowany park maszyn, gdzie będzie można zobaczyć przygotowania uczestników do startu oraz pooglądać w pełni przygotowane rajdowe auta.
Start do pierwszego odcinka znajdującego się na byłym terenie jednostki wojskowej (za Pałacem Bursztynowym) zaplanowano na godzinę 10.00, na mecie pierwsi uczestnicy pojawią się o godz. 15.00.
Impreza skierowana jest do kierowców amatorów, w których drzemie żyłka sportowej rywalizacji i chęć sprawdzenia się z innymi uczestnikami pokonując przygotowane próby sportowe na czas. Do wzięcia udziału w tego typu zawodach wystarczy auto z aktualnymi badaniami technicznym, oraz opłaconą polisą OC, a zawodnik musi posiadać prawo jazdy kat. B, obowiązkiem są również kaski dla kierowcy i pilota.
Gramy u Siebie: Wojtek Hamkało i Willie Mae
Unit Znany włocławski muzyk i utytułowany zespół bulesowy wystąpią w sali kameralnej Browaru B. 29 września 2019 r. o godz. 17.00.
Akustyczne trio Willie Mae Unit jest owocem współpracy muzyków o bardzo różnych doświadczeniach, dla których wspólnym mianownikiem jest amerykański folk. W swojej twórczości nawiązują do bluesa, często jednak wykraczają poza jego klasyczne formy. Akustyczna gitara fingerpicking i silny, bliski estetyce przedwojennych mistrzów bluesa śpiew współgra z szerokimi partiami harmonijki ustnej. Całości dopełniają gitary rezofoniczne w technikach slide i lap-style.
Debiutancka płyta „Pampa” Willie Mae Unit została uznana przez czytelników magazynu Twój Blues za płytę roku 2018.
Muzeum organizuje VI Targ z darami lata
Impreza pod hasłem: „Na jesieni świat się mieni” odbędzie się 29 września 2019 roku w godz. 10.00–14.00 na placu znajdującym się obok Muzeum Etnograficznego przy ul. Bulwary.
Celem wydarzenia jest promocja produktów regionalnych wyrabianych na małą skalę z lokalnych surowców. Większość z nich, w oparciu o przepisy tradycyjnej kuchni ludowej, przygotują właściciele gospodarstw, Koła Gospodyń Wiejskich i laureaci różnych konkursów kulinarnych.
Odwiedzający targ będą mieli okazję spróbować i zakupić m.in. sery z mleka krowiego i koziego, przetwory owocowe i warzywne, soki, miody, kawy, herbaty, oleje, octy, ciasta, chleby, wędliny wykonane tradycyjnymi metodami, wyroby z gęsi. W ofercie wystawców znajdą się również gotowe potrawy m.in. pierogi z różnymi nadzieniami, zupy, bigosy, kluski ziemniaczane i wiele innych oraz naczynia z gliny i drewniane deski.
Tematem przewodnim tegorocznego targu będzie ser i jego przetwory.