Policjanci nieustannie nawołują do zachowania rozwagi i trzeźwości podczas prowadzenia auta. Tymczasem nieodpowiedzialni kierowcy, którzy decydują się wsiąść za kierownicę po pijanemu wciąż się zdarzają. W poniedziałek (23.09.2019) policjanci zatrzymali dwie lekkomyślne kobiety, które kierowały pojazdem w stanie nietrzeźwości.
O pierwszej niepokojącej sytuacji powiadomiła dzielnicowego dyrektorka jednego z przedszkoli w regionie. Po odbiór dziecka zgłosiła się matka, której stan wskazywał na spożycie alkoholu. Pani dyrektor wezwała na miejsce patrol oraz zabrała kobiecie kluczyki od pojazdu, którym ta przyjechała. W obawie przed konsekwencjami, 33-latka oddaliła się z gabinetu. Na jej trop szybko wpadli interweniujący funkcjonariusze, którzy wyruszyli wraz z dyrektorką na poszukiwania niefrasobliwej matki. Policjanci zbadali stan trzeźwości 33-latki. Okazało się, iż miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Przyznała się także do kierowania pojazdem w tym stanie. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy, a o dalszych konsekwencjach zadecyduje sąd. Natomiast dziecko odebrane zostało z przedszkola przez trzeźwego członka rodziny.
Z kolei na terenie miasta, wieczorem, patrol ruchu drogowego wezwany został do zdarzenia na ulicy 3-go Maja. Kierująca jaguarem, przemieszczając się drogą należącą do strefy zamieszkania, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i potrąciła 9-letnią rowerzystkę. Dziewczynce, która znajdowała się pod opieką matki w momencie zdarzenia, nic się nie stało. Tymczasem funkcjonariusze po zbadaniu stanu trzeźwości kierującej ujawnili, iż kobieta jest pod wpływem alkoholu. 22-latka z Włocławka miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, iż auto, którym się poruszała, nie miało aktualnych badań technicznych. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. Z uwagi na okoliczności zdarzenia, 22-latka odpowie przed sądem za spowodowanie kolizji oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.
O losach bezmyślnych kierujących, którzy decydują się prowadzić pojazd po pijanemu, zadecyduje sąd. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. Jazda na „podwójnym gazie” stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu, wobec czego nie może być przyzwolenia społecznego na tak aspołeczne zachowanie. Tym bardziej cieszy obywatelska postawa wielu świadków, którzy pomagają policjantom eliminować z ruchu takie przypadki.