„Pejzaż sentymentalny”. Wystawa twórczości Mikołaja Konczalskiego
Dziś, tj. 15 października 2021 r. o godz. 18.00 w Centrum Kultury Browar B. nastąpi wernisaż wystawy prac Mikołaja Konczalskiego. Okazją do podsumowania jest jubileusz 85. urodzin artysty.
Temat przewodni, który został wybrany z jego bogatej twórczości, to pejzaż – pejzaż abstrakcyjny, realistyczny, poetycki, surrealistyczny, od początków działalności twórczej aż do dziś. To sentymentalna podróż w czasie. Na obrazach olejnych, szkicach, rysunkach, akwarelach i pastelach Mikołaj Konczalski uwiecznił m.in. Wildno, Chrostkowo, Lipno, Włocławek, Kujawy i ziemię dobrzyńską oraz miejsca, które stworzył w wyobraźni. Część prac nie była nigdy wcześniej pokazywana.
Wystawa jest prezentowana w dwóch galeriach: „Antresola” (twórczość z lat 50. – 80.) oraz „Suszarnia” (od lat 90. do dziś).
Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/pejzaz-sentymentalny-wystawa-tworczosci-mikolaja-konczalskiego/
Budowanie miasta z klocków LEGO w “Śródmieście Cafe”
W sobotę 16 października 2021 r. w godz. 10:00-14:00 Kawiarnia Obywatelska „Śródmieście Cafe” będzie miejscem budowania makiety miasta z klocków LEGO. Do dyspozycji gości Kawiarni Obywatelskiej będzie ponad 30 000 oryginalnych klocków LEGO.
Pełna informacja na ten temat: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,zbuduj_z_nami_miasto_z_klockow_lego_w_srodmiescie_cafe__,1249.html
To będzie Teatr Cieni. Rodzinne warsztaty twórcze w Browarze B.
Zajęcia odbędą się 16 października 2021 roku w godz. 11.00-13.00.
Tym razem pod okiem instruktorki, Aleksandry Karpińskiej, zostanie zrealizowany minispektakl utrzymany w konwencji Teatru Cieni. Uczestnicy zajęć samodzielnie wykonają lalki z tektury, które następnie będą animować. Wśród papierowych bohaterów pojawią się m.in. leśne skrzaty, drzewa i ptaki.
Udział w warsztatach jest odpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy. Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/rodzinne-warsztaty-tworcze-teatr-cieni/
Spacer lokalny pt. „Początki włocławskiego przemysłu”
Fundacja Ari Ari zaprasza w sobotę, 16 października 2021 r. o godz. 15.00 na spacer trasą: ul. Toruńska – Wyszyńskiego – Łęgska – Ogniowa – Zielony Rynek – Królewiecka.
Podczas spaceru będzie można poznać początki włocławskiego przemysłu wspólnie z dr. Tomaszem Dzikim, historykiem i znawcą dziejów Włocławka.
Start: z okolic Parku im. Henryka Sienkiewicza (przy katedrze). Zaplanowane punkty spacerowe to między innymi: Fabryka Maszyn Rolniczych Wilhelma Haacka, ul. Toruńska 28. Pierwsza w historii miasta fabryka maszyn i narzędzi rolniczych oraz Fabryka Papieru Towarzystwa Akcyjnego Pabianickiej Fabryki Papieru R. Saenger”, ul. Wyszyńskiego 26 (dawniej ul. Toruńska).
Przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków otrzymanych od GMINY MIASTO WŁOCŁAWEK, w ramach programu Patriotyzm Jutra realizowanego przez Muzeum Historii Polski oraz Narodowe Centrum Kultury w programie EtnoPolska, wspierane przez MKDNiS.
I Włocławskie Spotkania Kolekcjonerskie
W niedzielę 17 października 2021 r. Dobrzyńsko- Kujawskie Towarzystwo Kulturalne oraz Stowarzyszenie Kolekcjonerów Dziedzictwa Kulturowego Ziemi Kujawsko-Dobrzyńskiej organizują imprezę pn. „I Włocławskie Spotkania Kolekcjonerskie”.
W godzinach od 10.00-14.00 w Czarnym Spichrzu przy ul. Piwnej 4 będzie można obejrzeć i kupić stare pocztówki, walory numizmatyczne, stare książki, fajans, porcelanę i różnego rodzaju ciekawostki.
Wstęp na imprezę jest wolny.
Od kreski do kreski. Rodzinne warsztaty twórcze w Galerii
W niedzielę 17 października 2021 r. o godz. 11.00 w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej 2/4 rozpoczną się rodzinne warsztaty twórcze.
Inspiracją do zajęć będzie wystawa rysunku aktualnie prezentowana w Galerii. Uczestnicy poznają bogactwo technik rysunkowych i sami będą eksperymentować z różnymi materiałami, narzędziami i formami, również z przestrzennymi.
W Teatrze – „Trzy świnki” na podstawie baśni braci Grimm
W niedzielę 17 października 2021 r. o godz. 11.00 Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza całe rodziny na kolejne przedstawienie w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne.
Oryginalny, bardzo dowcipny scenariusz spektaklu „Trzy świnki” stworzono na podstawie klasycznej baśni braci Grimm. W przedstawieniu wykorzystano technikę dużych lalek, prowadzonych przez trójkę aktorów w przestrzeni sceny, na której pojawiają się także domki trzech świnek, budowane na oczach publiczności. W spektaklu znajduje się wiele odniesień do tematów nieobcych także dorosłemu widzowi, więc odbierają je z satysfakcją również rodzice jak i dziadkowie milusińskich. Spektakl Teatru Trójkąt z Zielonej Góry jest też w pewnym stopniu interaktywny, co daje młodej widowni możliwość bezpośredniej ekspresji jej emocji.
Pełna informacja na ten temat: https://teatrwloclawek.pl/wydarzenia/spektakl/w-teatrze-swinki-braci-grimm/